Для аграріїв

Гідрометеорологічні умови зимового періоду 2019-2020 рр. не забезпечили формування запасів продуктивної вологи в ґрунтах України, достатніх для повноцінного росту та розвитку сільськогосподарських рослин. Дефіцит вологи в ґрунті став наслідком недостатніх опадів протягом зимового періоду, раннього настання сухого та прохолодного весняного періоду.

У східному Лісостепу запаси вологи в ґрунтах становлять 55-70% від оптимуму, а у північно-східному Степу близькі до критичного рівня. Для збереження вологи рекомендується коригування структури посівів, агротехнічні, агрохімічні та меліоративні заходи. Фахівцями Національного наукового центру «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» підготовлено рекомендації аграріям щодо особливостей проведення весняно-польових робіт 2020 року.

Детальніше: РЕКОМЕНДАЦІЇ АГРАРІЯМ щодо особливостей проведення весняно-польових робіт 2020 року

Запаси продуктивної вологи на початку червня 2020 року під пшеницею озимою на дослідному полі Державного підприємства «Дослідне господарство «Граківське» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»

Динаміка запасів продуктивної вологи під пшеницею озимою на дослідному полі Державного підприємства «Дослідне господарство «Граківське» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії  імені О.Н. Соколовського»

(с. Дослідне Чугуївського району Харківської області)

 Розподіл опадів на території ДП «ДГ «Граківське»