Друга зустріч Міжнародної мережі з аналізу добрив (INFA)

Друге засідання Міжнародної мережі з аналізу добрив (INFA) відбулося у форматі ZOOM-конференції 29-30 червня 2021р. Програму заходу можна переглянути на сайті ФАО за наведеним вище посиланням.

Модератором зустрічі була Координатор INFA, співробітник Секретаріату Глобального ґрунтового партнерства Vinisa Saynes Santillán.

Міжнародну мережу з аналізу добрив (INFA) було створено у грудні 2020 року для посилення ефективності роботи лабораторій з аналізу добрив та гармонізації стандартів якості добрив. INFA функціонує у складі Глобальної мережі ґрунтових лабораторій (GLOSOLAN). ЇЇ було створено у відповідь на запити членів GLOSOLAN та партнерів Глобального ґрунтового партнерства щодо гармонізації методів аналізу добрив, та з метою виконання Міжнародного кодексу поведінки для сталого використання та управління добривами. Діяльність INFA сприяє реалізації Цілей сталого розвитку ООН та мандату ФАО щодо вирішення глобальних викликів продовольчої безпеки та харчування. На даний час у складі INFA зареєстровано 133 лабораторії, серед яких є дві лабораторії Інституту:

  1. лабораторія інструментальних методів досліджень ґрунтів, стандартизації та метрології;
  2. лабораторія органічних добрив і гумусу.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулись Ms. Rosa Poch, голова Міжурядової групи експертів з ґрунтів та Ms. Nopmanee Suvannang, голова GLOSOLAN. Цікаву доповідь під назвою «Чому нам потрібна міжнародна мережа з аналізу добрив. Підсумки та зобов'язання» зробив Секретар ГҐП Ronald Vargas

Під час 2-ої зустрічі INFA було обговорено низку важливих питань з поточної діяльності мережі:

  • поточні завдання та робочий план INFA;
  • управління INFA;
  • затвердження правил діяльності (регламенту) INFA;
  • обрання голови мережі та його заступників;
  • гармонізація стандартів з аналізу добрив;
  • формування робочих груп та деякі інші питання.

У зустрічі INFA зареєстровано 161 учасника – представники ФАО, Секретаріату ГҐП, лабораторій – членів INFA та інших міжнародних організацій. Представниками від України були співробітники ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»: Максим Солоха, завідувач лабораторії інструментальних методів досліджень ґрунтів, стандартизації та метрології та Аркадій Левін, заступник координатора зі співробітництва України з ГҐП, координатор міжнародної діяльності Інституту.