Меморіальну дошку академіку О.Н. Соколовському планується встановити на фасаді будівлі ННЦ ІҐА

Меморіальні дошки п'яти видатним харків'янам планується встановити на фасадах будівель та установ у Харкові.

Таке рішення, 28 серпня, було ухвалене на засіданні виконавчого комітету Харківської міськради.

Так, у Харкові увічнять пам'ять відомої гімнастки Марії Гороховської, яка стала першою в історії Олімпійських ігор абсолютною чемпіонкою в особистій першості, а також володаркою відразу семи нагород, завойованих жінкою в рамках однієї Олімпіади. Табличку встановлять на фасаді будівлі по вул. Алчевських, 43, де раніше знаходився спортклуб «Будівельник».

На вул. Свободи, 8 з'явиться меморіальна дошка Почесному громадянину міста Харкова та Харківської області Юрію Шрамку. Її встановлять на будинку, де він жив з 2001 по 2009 роки.

Також у місті увічнять пам'ять академіка Олексія Соколовського, чиє ім'я ННЦ ІҐА носить з 1959 року (з 1924 по 1959 роки був ректором Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва). Олексій Никанорович Соколовський – видатний учений зі світовим ім’ям, учений, що заклав основи агрономічного ґрунтознавства, учений, що все своє життя присвятив дослідженню ґрунту, що ставився до нього як до парабіотичного (майже живого) тіла природи, вчений, що зробив безсумнівно значний внесок у вивчення його природи і збереження. О. Н. Соколовський був першим директором Українського науково-дослідного інституту ґрунтознавства. Пам'ятну табличку встановлять на фасаді будівлі Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» (вул. Чайковська, 4).

Ще одну пам'ятну дошку на честь відомого хірурга Миколи Володося розмістять по пр. Науки, 64. 

Крім того, пам'ятний знак харківському громадському діячеві та меценату кінця 19 століття Максиміліану Гельферіху встановлять на будівлі по вул. Максиміліанівській, 14.

Джерело:https://www.city.kharkov.ua/uk/news/u-misti-vstanovlyat-memorialni-doshki-vidomim-kharkivyanam-42528.html