Міжвідомча нарада «Опрацювання шляхів досягнення нейтрального рівня деградації земель та встановлення відповідних національних завдань»

 

 

 

3 березня 2017 р.  у місті Київ (готель «Русь») відбулася міжвідомча нарада на тему «Опрацювання  шляхів  досягнення  нейтрального рівня деградації земель та встановлення відповідних національних завдань», яку було організовано Міністерством   екології  та природних ресурсів України за підтримки Секретаріату Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО ООН) та Програми розвитку ООН  в Україні.

Проведення наради було спрямоване на забезпечення виконання пункту 21Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 № 271-р, та відповідних міжнародних зобов’язань України.

В нараді взяли участь представники:

 1. Програми розвитку ООН в Україні;
 2. Проектного офісу ФАО в Україні;
 3. Президій НААН та НАН України;
 4. Міністерства екології та природних ресурсів України,
 5. Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики;
 6. Українського гідрометеорологічного центру  Державної служби надзвичайних ситуацій  України;
 7. Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру;
 8. Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»;
 9. Наукових установ НААН та НАН України;
 10. Національних та аграрних університетів;
 11. Неурядових громадських організацій («Інтерекоцентр», Національний екологічний центр України, ВЕГО «МАМА 86»).

Відкрив нараду Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Мінекології  Кузьо М.С.  З установчими тематичними доповідями щодо завдань наради виступили Національний науковий кореспондент КБО ООН Ракоїд О.А. та Координатор співробітництва України з КБО ООН Колмаз Ю.Т.

Представниками ННЦ «ІҐА імені О.Н.Соколовського»  на нараді було зроблено чотири доповіді:

 • Балюк Святослав Антонович, д.с.-г.н., проф., акад. НААН, директор - «Про стан ґрунтового покриву України, його родючість, деградацію та охорону»;
 • Мірошниченко Микола Миколайович, д.б.н., заступник директора з наукової роботи - «Моніторинг та картографування вмісту органічного вуглецю в ґрунтах у співробітництві з Глобальним ґрунтовим партнерством ФАО»;
 • Левін Аркадій Яковлевич, координатор міжнародної діяльності інституту - «Співробітництво з Глобальним ґрунтовим партнерством ФАО»;
 • Трускавецький Станіслав Романович, к.б.н., завідувач лабораторії дистанційного зондування ґрунтового покриву - «Моніторинг гумусного стану ґрунтів на основі супутникової зйомки».