Науково-практична конференція з екологічних та гігієнічних проблем сфери життєдіяльності людини

 

 

 

 

 

 

Збереження здоров’я населення, стабілізація і поліпшення стану навколишнього природного середовища України є одними з найважливіших цілей вітчизняної та світової спільноти на підтримку дій в інтересах здоров’я і благополуччя. Про це говорили 16 травня 2018 року науковці і фахівці з усієї України та з-за кордону під час Науково-практичної конференції “Екологічні та гігієнічні проблеми сфери життєдіяльності людини”, яка відбулася на базі Інституту гігієни та екології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Привітав учасників конференції перший заступник голови Київської міської Держадміністрації Микола Поворозник. Він зауважив, що здоров’я населення та безпечне середовище життєдіяльності людини є найбільшими цінностями та необхідними умовами для розвитку суспільства та країни в цілому. Розробка сучасної методології гігієнічної та екологічної оцінки факторів ризику фізичної, хімічної і біологічної природи допоможе зменшити негативний вплив на здоров’я людини та зменшить ризик розвитку захворювань, пов’язаних із забрудненням усіх компонентів довкілля.

Директор Інституту гігієни та екології Сергій Омельчук вважає, що пріоритетним завданням конференції є обмін досягненнями, плідна дискусія та влучні зауваження від споріднених інститутів з якими Національний Медичний Університет співпрацює в цьому напрямку.

Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» на науково-практичній конференції був єдиною організацією-представником, що підпорядкована Національній академії аграрних наук України. Старший науковий співробітник відділу агрохімії, канд. с.-г. наук Гладкіх Євгенія Юріївна виступила із доповіддю «Встановлення порогових значень вмісту важких металів на основі їхнього фону та стійкості ґрунтів» та зазначила у своєму виступі, що здоров’я ґрунту – це один з головних факторів формування здоров’я населення. Удосконалення нормування у сфері забруднення ґрунтів має бути невід’ємною частиною методології екологічної оцінки факторів ризику різної природи, саме тому представлена доповідь викликала зацікавлення у учасників конференції.

Основним результатом науково-практичної конференції стало досягнення домовленості про співпрацю Інституту гігієни та екології та ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського» спрямовану на формування міждисциплінарних багаторівневих зв’язків екології, охорони здоров’я та охорони ґрунтів.