Науковий аналіз досвіду та методів інших країн з моніторингу досягнення нейтрального рівня деградації земель

 

 

 

 

З 8 по 9 жовтня 2018 р заступником директора з наукової роботи ННЦ «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Миколою Мірошниченко взято участь у роботі Міжнародного семінару з моніторингу досягнення нейтрального рівня деградації земель (Land Degradation Neutrality, LDN) на глобальному, національному та локальному рівні, який проходив в м. Бонн, Німеччина.

Семінар ініційований Міжнародним ґрунтовим довідковим та інформаційним центром (ISRIC), Німецькою організацією міжнародної співпраці (GIZ) та спрямований на взаємоузгодження та удосконалення національної звітності в рамках Конвенції ООН щодо боротьби з опустелюванням (UNCCD).

Представниками з 19 країн (у тому числі Німеччини, Нідерландів, Італії, США, Швейцарії, Марокко, Гани, Кенії, Австралії, Росії, Тунісу, Намібії, Мадагаскару, Киргизстану, Домініканської республіки, Бразилії, Беніну), відповідно до формату семінару, зроблено критичний аналіз досвіду впровадження моніторингу у країнах колишнього СРСР, досягнень та проблемних питань застосування методів дистанційного зондування Землі в моніторингу досягнення нейтрального рівня деградації. Опрацьовано рекомендації щодо принципів побудови просторової інфраструктури та методів наповнення баз даних, підходів до комбінування даних дистанційних та наземних спостережень, розвитку міжнародних та національних індикаторів LDN, інструментів підтримки планування заходів боротьби з деградацією земель.

Науковий аналіз досвіду та методів інших країн за результатами семінару буде покладено у основу міжнародного керівництва з моніторингу досягнення нейтрального рівня деградації земель.