Особливості проведення весняно-польових робіт на Луганщині та програми державної підтримки АПК

11 квітня 2018 року у місті Сєвєродонецьк відбулось засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку Луганської обласної державної адміністрації з питань особливостей проведення весняно-польових робіт та програм державної підтримки агропромислового комплексу поточного року.

Надзвичайно важливим заходом, спрямованим на реалізацію в поточному році завдань зі стабілізації та росту виробництва продукції рослинництва є проведення комплексу весняно-польових робіт.

Як зазначила директор Департаменту агропромислового розвитку Лариса Бичкова із необхідних на весняно-польові роботи коштів 2 млрд 819 млн грн. власним коштами господарства забезпечені на 95 %, інші будуть компенсовані за рахунок кредитів.

Голова облдержадміністрації Юрій Гарбуз вкотре наголосив, що розвиток сільського господарства – це пріоритет номер один для області. Також звернув увагу на необхідності тісної співпраці з Асоціацією сільгоспвиробників області та поділився досвідом розвитку сільського господарства після відрядження до Литви. Окремо відмітив інвестиційну привабливість області та зазначив, що зараз успішно ведеться робота із залучення іноземних інвесторів в аграрний сектор.

У ході засідання,кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторії охорони та раціонального використання земель Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського Василь Хромяк виступив з доповіддю «Рекомендації з посіву та догляду за сільгоспкультурами з урахуванням погодних умов поточного року». У доповіді були розкриті особливості волого забезпечення у поточному році, розвиток озимих культур і стратегія догляду за ними в умовах пізньої весни, сортова політика та питання сівби ярих культур.

Обговорили також питання забезпечення підприємств області насіннєвим матеріалом, засобами захисту рослин та прогноз розповсюдження шкідників та хвороб сільгоспкультур. Про це розповіла начальник Головного управління Держпродспоживслужби Маргарита Холоденко.

У роботі засідання колегії взяли участь і представники фінансових установ – державних банків - Приватбанку, Укргазбанку, Ощадбанку та Європейського банку реконструкції та розвитку, які інформували учасників засідання щодо умов та критеріїв участі у програмах державної підтримки сільгоспвиробників.

Для збільшення об’ємів виробництва сільгосппродукції та розвитку аграрного сектору в цілому необхідна державна підтримка. Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору по ключовим напрямкам в рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки по Україні складе 6,3 млрд грн. проти 5,5 млрд грн. в минулому році. Основні вимоги сконцентровані на галузях, котрі зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект. Уряд визначив фермерство та кооперацію як найбільш оптимальні форми розвитку сільського господарства й основні пріоритети державної підтримки – зазначила Лариса Бичкова.

На завершення засідання колегії було прийняте рішення про необхідність розробки Стратегії розвитку аграрного сектору Луганської області на період до 2025 року.