Перший міжнародний конгрес «Органічна Україна 2017»

26-27 січня 2017 р. у Виставковому центрі «Chamber Plaza» (м. Київ, Торгово-промислова палата України) відбувся Перший міжнародний конгрес «Органічна Україна 2017», який зібрав понад 450 учасників, в тому числі старший науковий співробітник ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського» Шедєй Лариса Олександрівна. Успішні виробники, переробники та продавці органічної продукції охоче поділилися практичним досвідом з тими, хто тільки збирався розпочати органічне виробництво, дали поради свідомим споживачам, шукаючи спільну мову з покупцями органічної продукції з інших країн, налагоджуючи взаємовигідну співпрацю між учасниками органічного ринку в Україні. Понад 70 доповідачів, представники 9 країн взяли участь у паралельних сесіях форуму та шести тематичних конференціях. Найкращу продукцію органічного ринку представили на виставці 36 експонентів з різних областей України, також декілька компаній представили імпортовану продукцію, що дуже важливо для формування та розвитку ринку.

На відкритті Конгресу виступив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, який підкреслив, що саме розвиток органічного виробництва визначено Кабінетом Міністрів одним із головних пріоритетів роботи Мінагрополітики на 2017 рік. Заступник Міністра Олена Ковальова відзначила, що в рамках державної підтримки органічного виробництва у фермерів вже є можливість отримати фінансову підтримку на конкурсних засадах для проведення сертифікації виробництва органічної продукції (сировини).

Україна має великий потенціал виробництва органічних продуктів: здатна забезпечити широкий асортимент органічного споживчого кошика для внутрішнього ринку та зробити вагомий внесок в експорт сільськогосподарської продукції. Наразі в Україні 410 550 га землі зайнято під органічне сільське господарство (за даними Федерації органічного руху України). Порівняно з 2010 роком цей показник зріс на 35 %, а Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року (наразі його проект в процесі громадського обговорення) передбачає збільшення площі земель органічного сільського господарства до 450 тис. га вже до кінця 2017 року, тобто на 10 %. Це свідчить про перспективи для подальшого стабільного розвитку.