Про засідання Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем

1 жовтня в залі засідань Урядових комітетів Кабінету Міністрів України під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського й Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка, за участю заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайла Хорєва, першого заступника Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова, представників наукових установ та водогосподарських організацій відбулось засідання Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем, утвореної постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 № 50.

Участь у засіданні Координаційної ради взяв директор Національного Наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» Святослав Балюк.

На засіданні було розглянуто проєкт Плану заходів щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року та питання реформування системи зрошення та дренажу в Україні. Впровадження Плану заходів та проведення реформування дозволить модернізувати меліоративну мережу у цілому, дасть можливість відновити потенціал зрошувальних та дренажних систем з метою подальшого нарощування площ поливу та водорегулювання для досягнення максимального рівня енергоефективності та екологічної безпеки сільськогосподарського виробництва. За попередніми оцінками така модернізація потребує понад 3 млрд доларів інвестицій.