Проблеми охорони та використання сільськогосподарських ґрунтів Волині в контексті прояву деградаційних процесів

 

Питання використання та охорони ґрунтів в контексті прояву деграційних процесів було предметом розгляду на науково-практичній конференції яка 9 лютого 2017 року відбулась в департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Захід зібрав представників аграрних служб області, громадських організацій, голів Асоціацій фермерів та приватних землевласників, агровиробників, спеціалістів з рослинництва.

Відкриваючи науково-практичну конференцію, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко процитував знаного геолога і ґрунтознавця Василя Докучаєва: «Немає цифр, якими можна було б оцінити всю силу і могутність нашого чорнозему, який для життя на Землі є дорожчим ніж золото, кам’яне вугілля і нафта».

Директор Поліської дослідної станції Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського” Гаврилюк Володимир Андрійович доповів про наукові підходи до розробки на основі місцевих сировинних ресурсів, ефективних систем удобрення сільськогосподарських культур в умовах Західного Полісся та заходів направлених на збереження родючості ґрунтів Волині.

Присутні доповідачі із обласних структур інформували про те, як запобігти проблемі, про заходи з відновлення родючості ґрунтів, ефективність системи удобрення, рекультивацію торфовищ, наявні заходи економічного стимулювання (консервація деградованих земель), контроль використання пестицидів та екологічні проблеми сьогодення.