Семінар «Стан та перспективи досягнення цілей сталого розвитку у аграрній сфері із використанням супутникових даних»

 

 

 

 

 

22 липня 2019 року за участю представників Міністерства сільського господарства США (USDA) у Інституті космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України відбувся семінар «Стан та перспективи досягнення цілей сталого розвитку у аграрній сфері із використанням супутникових даних».

Представниця Відділу міжнародної оцінки виробництва Міністерства сільського господарства США Кеті МакГогі зробила вражаючу презентацію щодо системи глобального моніторингу аграрного виробництва «Global Agricultural Monitoring System», заснованої на використанні супутникових даних. Також, на прикладі України та інших країн, вона продемонструвала можливості сучасної веб-орієнтованої інтерактивної ГІС-системи «GADAS» (Global Agricultural and Disaster Assessment System) для аналізу стану глобального сільського господарства, прогнозування та оцінки наслідків стихійних лих.

Було підкреслено, що закордонна сільськогосподарська служба (FAS) USDA має кілька веб-сайтів щодо глобальних даних з аграрного виробництва з відкритим доступом:

З української сторони на семінарі з презентаціями виступили представники Інституту космічних досліджень, Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАНУ, Інституту агроекології і природокористування НААН та Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського». В обговоренні проблем використання супутникових даних для завдань сільського господарства також взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України та Українського гідрометеорологічного центру. Від ННЦ «ІГА імені О.Н.Соколовського» у семінарі взяли участь завідувач сектору дистанційного зондування ґрунтового покриву Биндич Т.Ю. та координатор міжнародного співробітництва Інституту Левін А.Я.