Щодо участі директора Інституту, академіка НААН Святослава Балюка у Китайсько-Українському форумі «Один пояс – один шлях»

12-18 березня 2017 року в рамках святкування 25-ї річниці дипломатичних відносин між Україною та  Китаєм, за сприяння екс-Президентів України Кучми Л.Д. та Ющенка В.А., підтримки китайської діаспори в Україні та українсько-китайського Фонду  «Один пояс – один шлях» у м. Чжуцзи (провінція Чжєцзян, КНР) відбувся форум  «Один пояс – один шлях».

Склад урядової делегації від України: Ющенко В.А. (Президент України у 2005-2010 рр.), Ганапольський Г. (Радник Президента України), Волков В.В. (голова ЦРВзК «Шовковий шлях України», ТОВ «Трісайкл»), Матолич Р.М (Нафтогаз України), Крижній О. (Радник Президента Національної академії медичних наук України), Заболотний Д.І. (директор Інституту отоларингології імені професора О.С. Коломійченка НАМН України), Гордєєв А.А. (голова Херсонської ОДА), Рищук Є.М. (перший заступник голови Херсонської ОДА), Чернишова М.В. (Директор департаменту інвестицій Херсонської ОДА),  Попадюк В.В., Мага П.О. (народні артисти України), Шиленко Ю.А. (Національний музей Т.Г. Шевченка), Ігнатов І.В. (Миколаївський суднобудівний завод «Океан»),  Варагаш І.Ю. (ТОВ «Малятко»), Осипенко Р.А. (Китайська Торгова Асоціація), Кривошеєв Р. (ТОВ «Фіалан»), Шуляк В.М. (ТОВ «Оцелот»), Стемпень К.М. (Інкофуд (м’ясопереробка), Кролюк О.О., Калюжний О.В. (Інвестиційний центр «Озон»), Волков І.В. (ТОВ «Онука»).

Від Національної академії аграрних наук делегацію також представляли директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», академік НААН Балюк С.А. та директор Інституту агроекології і природокористування, академік НААН Фурдичко О.І.

Директором Інституту, академіком  Балюком С.А. взято участь у бізнес-форумі з доповіддю щодо перспектив співробітництва з КНР та презентацією інвестиційних пропозицій та інноваційних розробок Інституту:

  • Створення в Харківській області Наукового парку «Аналітичний центр якості ґрунтів;
  • Створення в Харківській області регіонального центру аеромоніторингу;
  • Розробка Ізюмського родовища й застосування мелених фосфоритів у землеробстві;
  • Технології отримання високоякісних органічних і комплексних органо-мінеральних добрив і біостимуляторів на основі місцевої сировини органічного походження;
  • Ресурсоощадна технологія локальної агромеліорації.
  • Дистанційні методи досліджень ґрунтів і рослинного покриву;
  • Способи покращання якості зрошуваної води;
  • Технологічні прийоми ефективного використання мелених фосфоритів.

В рамках проведення форуму відбулося відкриття Китайсько-українського науково-дослідного інституту наук про життя (м. Чжуцзи, провінція Чжєцзян) на базі Китайсько-українського Індустріального Парку в рамках реалізації міжнародного проекту. Існує попередня домовленість про тісну співпрацю вищезазначеного Інституту і українсько-китайського Фонду  «Один пояс – один шлях» із науково-дослідними інститутами НАН та НААН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка щодо співпраці, обміну та запровадження спільних досліджень на базі обох сторін, а також організації спільних масштабних міжнародних проектів в області якості і безпеки продуктів харчування, екології, сталого природокористування та біотехнологій, проведення просвітницької і рекламної діяльності для залучення більшої кількості китайських абітурієнтів, бакалаврів, магістрів та аспірантів в Україну, а українських  - до Китаю.

За підсумками проведення Форуму підписано Меморандум про співпрацю між Національною академією аграрних наук України та Чжензянською Технічною Компанією та ТОВ “Golden Egg” від Китайської Народної Республіки.

В рамках реалізації проекту «Хата-Мрія Тараса Шевченка» було відкрито музей відомого українського поета. За кресленнями, що збереглися в с. Нові Безрадичі, було відтворено запроектовані Тарасом Шевченком споруди, в яких розміщено експозицію предметів з власної колекції В.А. Ющенка. «Хата-Мрія Тараса Шевченка» - безпрецедентний історико-архітектурний та музейний проект, своєрідний пам’ятник Тарасові Шевченку, який має стати місцем, де будуть проводитися фестивалі та культурно-мистецькі заходи.