Транскордонне співробітництво Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

 

 

 

 

 

 

Питання транскордонного співробітництва є важливим чинником формування економіки будь-якої держави, а проблеми європейських цінностей виступають важливим чинником демократизації суспільних сфер як України, так і Волинської області зокрема.

23-25 жовтня 2017 року старший науковий співробітник Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», кандидат сільськогосподарських наук А. М. Бортнік взяв участь у щорічній конференції Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, яка проходила у м. Жешув (Республіка Польща). Конференція організована перед черговим конкурсним набором проектів. Метою конференції було переосмислення важливості дружніх стосунків між країнами-сусідами та формування науково-практичної думки з приводу транскордонного співробітництва в галузі економіки, охорони природних ресурсів та соціальної сфери.

У ході заходу заслухано представників Міністерства економічного розвитку Польщі щодо досягнутих результатів Програми PL-BY-UA 2014-2020, центральної влади Білорусі щодо важливості Програми в процесах розвитку в цій країні та Міністерства розвитку і торгівлі України щодо внеску Програми у сфері реформ. Також виступили представники керівного органу та спільного технічного секретаріату Програми, які доповіли про результати першого конкурсу заявок, представили коротку презентацію проектів в рамках тематичного напрямку «Спадщина» та великих інфраструктурних проектів. Проведено дискусійне обговорення промоційних методів та інструментів за участю трьох успішних проектів, що відзначені в рамках пріоритету «Спадщина». Крім того, учасники заходу оглянули заповідні території Бещадського національного парку.