Участь у конференції: «Розвиток земельних відносин та організаційно-економічне, правове, технологічне забезпечення агропромислового комплексу України»

 

 

 

 

 

 

 

 

24–25 травня 2017 року у Вінницькому національному аграрному університеті на базі Науково-навчального консорціуму відбулася Міжнародна науково-технічна конференція «Розвиток земельних відносин та організаційно-економічне, правове, технологічне забезпечення агропромислового комплексу України».

Привітали присутніх на конференції та виступили з доповідями на пленарному засіданні провідні вітчизняні та зарубіжні вчені, серед яких: акад. НААН, д-р екон. наук, проф., народний депутат України 4-х скликань, голова Комітету аграрної політики та земельних відносин ВРУ, президент ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» Г. Калетнік; д-р екон. наук, проф., ректор Словацького сільськогосподарського університету (м. Нітра), президент Вишеградської Асоціації університетів П. Бєлік; народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань науки, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, чл.-кор. НААН, д-р екон. наук, проф. І. Кириленко (у форматі он-лайн включення); акад. НААН, д-р техн. наук, проф., директор ННЦ «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» В. Адамчук; канд. с.-г. наук, доцент, ректор ВНАУ В. Мазур; д-р вет. наук, проф., ректор Словацького університету ветеринарної медицини і фармації (м. Кошице) Я. Мойжишова; д-р с.-г. наук і лісівництва наук, проф., ректор Технічного університету (м. Зволене) Р. Кропил та ін.

У роботі міжнародної конференції від ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» брав участь чл.-кор. Академії економічних наук України, канд. пед. наук, ст. наук. співр., докторант, А. Кучер, який виступив на пленарному засіданні з доповіддю на тему «Організаційно-економічні засади ефективного використання й охорони ґрунтів України», що викликало високий інтерес, цікаві запитання й жваву наукову дискусію.

Пленарне засідання конференції відзначилося жвавою дискусією навколо одного з найважливіших для України питань: «Бути чи не бути ринку землі в Україні?». Відкриваючи конференцію президент Консорціуму Г. Калетнік наголосив: «Хоч це й не перша міжнародна конференція у нашому університеті, проте за масштабами має високий рівень представництва – понад 400 видатних науковців – викладачів, державних діячів, представників державних установ, сільськогосподарських підприємств».

За результатами роботи конференції було ухвалено резолюцію, спрямовану на удосконалення організаційно-економічних і правових засад ефективного використання й охорони земель України. Висловлюємо свою подяку за високий рівень підготовки та проведення міжнародної конференції та надану можливість участі в ній.