Участь у круглому столі

 

 

 

 

19 червня 2018 року у конференц-залі готелю «Національ» (пр. Науки, м. Харків) відбувся круглий стіл «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників». Захід відбувся за участі та сприяння представників Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Світового банку та ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У заході взяли участь представники державної влади, громадських організацій, об’єднаних територіальних громад та сільгоспвиробники Харківської області.

У ході панельних та відкритих дискусій обговорено питання сучасної ситуації та перспективи управління земельними ресурсами, впровадження земельної реформи на місцевому рівні, обговорено місцеві земельні проблеми, які потребують вирішення на регіональному та державному рівні, шляхи пошуку консенсусу у відкритті ринку землі, точки зору сільськогосподарських товаровиробників, місцевих громад і представників органів місцевої влади.

У круглому столі з доповіддю «Системне управління ґрунтовими ресурсами України в контексті обігу земель» виступив директор Інституту, Генеральний секретар Громадської організації «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», академік НААН С.А. Балюк. У доповіді зазначено важливу роль ґрунтів, ґрунтового покриву, їх охорони, боротьби з деградацією земель. В Україні це один з пріоритетних напрямів державної політики та важлива складова її стабільного її розвитку. Це означає ефективне функціонування ґрунтозахисних програм і законів, жорсткий контроль їх виконання, моніторинг, обов'язкове нормування антропогенних навантажень, відповідальність влади і всіх землекористувачів, дотримання рекомендованих і впровадження новітніх ґрунтозахисних технологій.

У доповіді презентовано основні підсумки виконання грантової угоди «Розробка моделі системного управління родючим потенціалом ґрунтових ресурсів України в ринкових умовах з подальшою імплементацією їх у суспільно-громадську діяльність ГО «УТҐА» та в практику землекористування» в межах проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку в Україні» (USAID), зокрема науково-практичне видання «Моделі системного управління потенціалом родючості ґрунтів (на прикладі Харківської і Волинської областей», концепцію Регіональної програми охорони ґрунтів і відтворення їхньої родючості Харківської області та зазначено, що основна ідея проекту - реалізація значного потенціалу наших ґрунтів, не допустити (мінімізувати) деградацію ґрунтів і залучення в цю програму ГО «УТҐА» її членів, яка має свої відокремлені підрозділи практично в кожній області України.