Участь у роботі з імплементації положень Нітратної директиви ЄС до законодавства України

Науковці ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» вже протягом 2-х років беруть активну участь у роботі з імплементації положень Нітратної директиви ЄС до законодавства України у тісній співпраці з Міністерством екології та природних ресурсів України і Міністерством аграрної політики та продовольства України, а також галузевих наукових установ. Мінприродою України, за сприяння Проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (надалі - APENA) підготовлені базові документи, що мають лягти в основу впровадження вказаної директиви відповідно до Плану її імплементації (затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 847-р.):

  1. Методика визначення зон, вразливих до нітратних сполук (надалі - Методика);
  2. Кодекс кращих сільськогосподарських практик (українською мовою, надалі - Кодекс);
  3. Оцінка відповідності законів та нормативно-правових актів України вимогам положень Кодексу кращих сільськогосподарських практик.

Фахівцями ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» підготовлено «Кодекс кращих сільськогосподарських практик» та представлено 8 грудня 2017 року на семінарі за підтримки проекту APENA у м. Києві. Окрім цього, здійснено практичне застосування розробленої Методики з метою виділення і візуалізації вразливих зон на карті України та виконана загальна оцінка стану імплементації Нітратної директиви в Україні за результатами здійснення усіх перелічених вище робіт. Також підготовлено Інфографіку по Нітратній директиві для Мінприроди України:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У найближчий час заплановано проведення робочої зустрічі фахівців Мінприроди України та Мінагрополітики України (в тому числі науковцями ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського) з метою визначення (постановки) завдань щодо забезпечення постійних консультацій та координації робіт з оцінки стану нормативно-правового регулювання з питань практики ведення сільськогосподарського виробництва, належного поводження з добривами, запровадження сівозмін, тощо.