Участь у семінарі: «Інноваційні шляхи вирішення проблем АПК»

11 травня 2017 року в Національній академії аграрних наук України відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні шляхи вирішення проблем АПК». До участі в роботі семінару були запрошені представники мережі науково-дослідних установ НААН і співробітники ННСГБ. У роботі семінару від ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» брав участь канд. пед. наук, ст. наук. співр., докторант, член-кореспондент АЕНУ Анатолій Кучер.

Відкриваючи семінар, академік НААН Віктор Вергунов підкреслив важливість і значущість інноваційного розвитку аграрного сектора економіки України. На семінарі презентовано відкриту лекцію Бориса Бордмана – лектора МАТС (CINADCO) – навчального центру MASHAV із сільського господарства, державного референта з механізації та технології Міністерства сільського господарства та аграрного розвитку Держави Ізраїль. Доповідач ознайомив учасників із сучасними технологіями в аграрному секторі на прикладі ізраїльського сільського господарства, новітніми ізраїльськими розробками в галузі рослинництва, молочного скотарства, тепличних технологій, насінництва, зрошення, квітникарства, захисту рослин та ін. Борис Бордман звернув увагу на значення тісної співпраці та взаємодії наукових працівників з виробниками сільськогосподарської продукції для запровадження сучасних технологій і знань у господарську практику.

У науково-практичному семінарі також брали участь представники від Ізраїлю: Світлана Добринін – лектор навчального центру MASHAV з розвитку сільського господарства, консультант-референт із захисту рослин у Міністерстві сільського господарства та аграрного розвитку Держави Ізраїль; Ольга Цуприкова – координатор проектів Посольства Держави Ізраїль.

Наприкінці круглого столу підбив його підсумки віце-президент НААН, академік НААН Михайло Бащенко, який, зокрема, відзначив необхідність трансферу інновацій і навів приклади успішного застосування інноваційних технологій у сільському господарстві України.