Важлива нарада в Міністерстві аграрної політики та продовольства України

 

 

 

23 грудня 2021 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася нарада щодо реалізації проєктів, які виконуються за програмою USAID (США) з аграрного і сільського розвитку (АГРО). У нараді взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, в.о. голови Держводагентства Олексій Кузьменков, топ-менеджери програми USAID АГРО – директорка Ксенія Сидоркіна і керівник напряму земельної реформи Сергій Кубах, менеджер проєктів з питань зрошення Вячеслав Розгон, а також виконавці пілотних проєктів зі зрошення. Від ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» у нараді взяли участь Генеральний секретар Святослав Балюк та члени громадської організації – Людмила Воротинцева і Юрій Афанасьєв.

На нараді обговорювалися питання з реалізації пілотних проєктів програми USAID АГРО у межах підтримки реформ в секторі гідротехнічної меліорації. Святослав Балюк у своєму повідомленні розповів про виконання пілотного проєкту з моніторингу зрошуваних земель Інгулецької зрошувальної системи та висловив пропозиції з удосконалення чинного законодавства України щодо впровадження інноваційних методів ведення моніторингу зрошуваних земель із застосуванням сучасних ГІС-технологій та методів дистанційного зондування, передачі та розміщення геоданих та метаданих на національному геопорталі, наповнення Державного земельного кадастру новою комплексною інформацією про ґрунтовий покрив.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко високо оцінив інноваційні фундаментальні розробки науковців Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» та членів ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» з питань проведення великомасштабного обстеження ґрунтового покриву, ведення моніторингу ґрунтів з урахуванням європейського досвіду з застосуванням сучасних ГІС-технологій та дистанційних методів. Міністр наголосив на важливості питань охорони ґрунтів для нашої держави, особливо в умовах функціонування ринку землі, і зазначив, що цей напрям буде одним із пріоритетів у державній політиці України у 2022 році.

За результатами наради досягнуто домовленості про зустріч керівництва Інституту зі співробітниками Міністерства аграрної політики та продовольства України та налагодження тісної співпраці науковців з Міністерством аграрної політики та продовольства України у розробці нормативно-правової та нормативно-методичної бази з питань охорони ґрунтів.