Візит до Харкова представників Японії та офісу ФАО в Україні

 

 

 

 

12 березня 2019 року відбувся спільний візит до Харкова представників Японії і Офісу ФАО в Україні. Японського журналіста Koji Nishimura з газети The Asahi Shimbun (м.Токіо) цікавили сучасний стан ґрунтового покриву України та проблеми деградації чорноземних земель.

Під час польової екскурсії в супроводі фахівців Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» гості ознайомилися з ґрунтовим покривом, поточним станом ріллі і посівів озимої пшениці на чорноземних землях Дергачівського району Харківської області. У статті, присвяченій проблемам сталого використання ґрунтів світу, планується висвітлити отримані матеріали.

Під час робочої зустрічі координатор проекту Глобального екологічного фонду (ГЕФ) «Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих ландшафтах у лісостеповій та степовій зонах України» Оксана Рябченко окреслила можливості участі Інституту в згаданому проекті. Також було приділено особливу увагу питанням деградації ґрунтового покриву України під впливом природних і антропогенних факторів, включно з наслідками військових дій на сході України.