Всесвітній день ґрунтів

5 грудня у ННЦ "ІГА імені О.Н. Соколовського" під девізом: "Давайте захистимо ґрунти - приєднуємося до глобального ґрунтового руху!" відбулося Урочисте засідання вченої ради, присвячене Всесвітньому дню ґрунтів.

Традиційно захід розпочався зі вступної промови директора Інституту, академіка НААН Святослава Антоновича Балюка. Підбиваючи підсумки наукових здобутків за 2018 рік, керівник відзначив основні досягнення колективу та необхідність вирішення важливих завдань у підготовці пропозицій до законодавчого, нормативного забезпечення охорони ґрунтових ресурсів України. Приємно новиною напередодні Всесвітнього Дня ґрунтів стала відповідь на звернення до Президента України П.О. Порошенка за підтримкою ініціатив, спрямованих на охорону та збереження ґрунтів України від учасників ХІ делегатського з’їзду Громадської організації «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків».

Про життєвий і науковий шлях видатного вченого, професора Миколи Костянтиновича Крупського, який протягом тривалого часу очолював Український науково-дослідний інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського, з нагоди 115-річчя від дня народження, поділився спогадами доктор с.-г. наук, професор, академік НААН Носко Борис Семенович.

На сьогодні особливого значення набуває міжнародне співробітництво для підвищення ділового та наукового іміджу ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

Заступник директора з наукової роботи, доктор біологічних наук Мірошниченко Микола Миколайович висвітлив основні напрями міжнародного співробітництва ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського» та його провідних вчених: нові ґрунтозахисні ініціативи; світова мережа чорноземних ґрунтів; нові напрями Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням.

Координатор міжнародної діяльності Інституту, заступник Координатора зі співробітництва України з Глобальним ґрунтовим партнерством ФАО Левін Аркадій Яковлевич проінформував про стан, позитивні наслідки, встановлення і підтримання контактів із провідними науковцями Європи та світу, а також перспективи співробітництва з Глобальним ґрунтовим партнерством. Підведені підсумки співпраці: співробітництво з Міністерством екології та природних ресурсів України; залучення Інституту до участі у проектах Глобального екологічного фонду; запрошення експертів ННЦ ІГА до участі у Роботі Координаційної ради по боротьбі з деградацією земель та опустелюванням; внесок науковців Інституту у співробітництво України з Конвенцією ООН по боротьбі з опустелюванням; участь фахівців Інституту у наукових заходах світового рівня (Глобальні симпозіуми з ґрунтового органічного вуглецю та забруднень ґрунтів) та інші.

З упевненістю можемо сказати: НАС ЗНАЮТЬ в ЄВРОПІ та СВІТІ!