Як ефективно управляти земельними ресурсами в умовах глобальних кліматичних змін

21 лютого в м. Києві, у рамках міжнародної виставки «Зернові технології 2018» відбулась міжнародна конференція «Менеджмент ґрунтів та земельних ресурсів в умовах глобальних кліматичних змін», організаторами якої виступали ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», Торгова палата Франції та Офіс представництва Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні. Модератором конференції виступав Жан-Жак Евре, академік Французької аграрної академії, Почесний член Національної академії аграрних наук України, Радник правління з питань сільського господарства Credit Agricole Bank.

Від Інституту у конференції брав участь Семенов Дмитро Олександрович - канд. с.-г. наук, старший науковий співробітник Відділу охорони ґрунтів.

Головною подією конференції стала участь Артура Рідакера, Лауреату Нобелівської премії миру, дослідника Французького національного інституту сільськогосподарських досліджень (INRA), члена Міжнародної групи експертів з питань змін клімату. Його доповідь була присвячена необхідності подвоєння урожайності зернових культур для задоволення підвищеного попиту, викликаного ростом населення Землі. Особливу увагу автор приділяє збереженню природної лісової та степової рослинності для запобігання змінам клімату та подолання його наслідків.

Також цікаві доповіді були від фахівців Французької компанії NORSCH, про досвід вирощування різних видів зернових культур у ґрунтово-кліматичних умовах Франції та України за допомогою ґрунтозбережувальних технологій, та доповідь Крістофа Конрада Гільдена, про досвід розвитку реформ та ринку землі після інтеграції Східної Німеччини.