Європейська Комісія проводить консультації з нової Ґрунтової Стратегії Європейського Союзу

Європейська Комісія розпочала публічну онлайн-консультацію щодо розробки нової стратегії ЄС відносно ґрунтів – Ґрунтової Стратегії ЄС. Це остання із серії публічних консультацій щодо різних екосистем, що виконують конкретні зобов’язання Стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року. Здорові ґрунти виробляють нашу їжу та сировину, очищують питну воду, зменшують ризики повеней та зберігають величезну кількість вуглецю. Вони є надзвичайно важливими для досягнення цілей Європейського Зеленого Курсу, таких як кліматична нейтральність, відновлення біорізноманіття, нульове забруднення, здорові та стійкі харчові системи та стійке довкілля. Проте наші ґрунти деградують через нестійкий менеджмент, надмірну експлуатацію, зміну клімату та забруднення. З цієї причини Стратегія ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року оголосила про прийняття нової Ґрунтової Стратегії у 2021 році.

Уповноважений з питань навколишнього середовища, океанів та рибного господарства Virginijus Sinkevičius сказав: «Чверть біорізноманіття нашої планети присутня в ґрунті. Це буквально скарб під нашими ногами, і від цього залежить наша їжа та наше майбутнє. Ми повинні забезпечити Європейський Союз надійною ґрунтовою політикою, яка дозволить нам досягти наших амбіційних цілей щодо клімату, біорізноманіття та продовольчої безпеки, а також активізувати наші зусилля щодо менеджменту ґрунту таким чином, щоб це могло забезпечити людей, біорізноманіття та клімат.»

Метою нової Ґрунтової Стратегії ЄС буде комплексне вирішення питань, пов’язаних із ґрунтом та землею, та сприяння досягненню нейтрального рівня деградації земель до 2030 року, що є однією з ключових Цілей Сталого Розвитку (SDGs). Буде розглянуто, як захистити родючість ґрунту, зменшити ерозію та збільшити органічну складову ґрунту. Стратегія враховуватиме такі проблеми, як виявлення забруднених ділянок, відновлення деградованих ґрунтів, визначення умов для їх доброго екологічного стану та поліпшення моніторингу якості ґрунту.

Крім того, Стратегія враховуватиме міжнародні зобов’язання ЄС, зважаючи на позицію ЄС на майбутніх глобальних переговорах щодо біорізноманіття в рамках COP 15 Конвенції ООН про біологічне різноманіття (CBD), оскільки в ґрунтах міститься понад 25 відсотків біорізноманіття планети. Дії, пов’язані з ґрунтом і землею, також є пріоритетними для Рамкової конвенції ООН щодо зміни клімату (UNFCCC), Конвенції ООН щодо боротьби з опустелюванням (UNCCD), Глобального Ґрунтового Партнерства ФАО та в цілому для зовнішньої діяльності ЄС та співпраці у галузі розвитку.

На основі Дорожньої карти нової Ґрунтової Стратегії, консультація очікує на внесок зацікавлених сторін з питань викликів та можливостей щодо наших земель та ґрунтів в екосистемах, які надають цінні послуги, такі як забезпечення їжею, енергією та сировиною, поглинання вуглецю, очищення та інфільтрація води, регулювання поживних речовин, боротьба зі шкідниками та відпочинок.

Паралельно проводяться інші публічні консультації щодо "Цілей відновлення природи", "Нульових амбіцій забруднення повітря, води та ґрунту", "Землекористування, змін землекористування та лісового господарства - огляд правил ЄС" та нової Стратегії ЄС щодо лісів. Завдяки цим публічним консультаціям Комісія пропонує громадянам та організаціям зробити свій внесок у підготовку нової Ґрунтової Стратегії ЄС та поділитися своєю думкою щодо потенційних цілей та дій. Вона залишатиметься відкритою для зворотного зв'язку протягом 12 тижнів до 27 квітня 2021 року.

Більше інформації за посиланнями:

Soil and Land in the EU

Public consultation on the ‘EU Action Plan Towards a Zero Pollution Ambition for air, water and soil’

Public consultation on ‘nature restoration targets’

Public consultation on the ‘new EU Forest Strategy’

Public consultation on ‘Land Use, Land use Change and Forestry — review of EU rules’